muzikants
Aivars Hermanis, producents un mūziķis
Pirmoreiz personālo datoru dabā redzēju pagājušā gadsimta 80’to gadu beigās, kad sadarbības partneri firmai, kurā līdzdarbojos, uzdāvināja IBM PC datoru. Tas bija laiks kad PC datoros logus vēl nelietoja un šodien tik ierastie datorlabumi pat sapņos nerādījās. Nekādu īpašu interesi šis verķis manī neizraisīja. Bez trokšņa rakstāmmašīna, pāris primitīvas spēles laika nosišanai, nekā vairāk. Reizēm uzklabināju kādu tekstu, sūtīju faksus. Tik vien, cik darbam nepieciešams.
Pirmo Mac datoru varēju aptaustīt Mārča Bendika un Hardija Sameša saimniecībā. Mani uzreiz ieintriģēja tas, ka Mac failu un folderu ikonas iespējams ar peles kursoru ievilkt un pārvietot visos iespējamos veidos. Tās atrodas logos. Šāds risinājums man likās daudz saprātīgāks operēšanas veids par bezlogu IBM, kam, mākslinieka izklaidībā, nespēju atcerēties operēšanai nepieciešamās komandu secības.
Par ābolveidīgā datora laimīgo īpašnieku kļuvu 1994. gadā koncertceļojuma laikā ASV. Tur nolūkoju un iegādāju savu pirmo Mac klēpjdatoru ar melnbalto ekrānu. Kādu laiku jau biju domājis par šādu pirkumu, jo manam mūziķa un producenta kustīgajam dzīvesveidam īsti piemērots varēja būt vienīgi pārnēsājams dators. Iedzimtās taupības dēļ gan atturējos no datora iegādes tēvzemē. Kā zināms, viss kas ASV maksāja dolāros tikpat maksāja arī Latvijā, tikai jau... latos. Tajā laikā Latvijā arī nebija neviena autorizēta Apple produktu tirgotāja. Diemžēl šis dators pie manis sabija vien pāris gadu, līdz to iemainīju pret PC laptopu, jo tekstu failu konvertēšana no PC uz Mac un atpakaļ ar visām garuma un mīkstinājuma zīmēm tomēr bija visai neērta padarīšana.
Pa īstam pie Mac atgriezos līdz ar PowerBook G4 ēras sākumu 2001.gadā un esmu Mac’iem uzticīgs joprojām (arī šīs rindas rakstu uz Mac Book Pro ), jo:
Faktiski katrs Apple produktu lietotājs agri vai vēlu nevilšus kļūst par šīs kompānijas produktu un tīkla filozofijas izplatīšanas aģentu. Arī es neesmu izņēmums, jo Apple produkti tiešam ir lieliski!